אל: רשם האגודות השיתופיות וליועץ המשפטי לממשלה

שמים סוף לוועדות הקבלה במושבים/בהדר­-עם

עלינו למנוע אישור התקנון שיאפשר את הטיהור של הישוב הדר-עם לפי מעמד-חברתי, מעמד כלכלי, צבע עור, עדה, דת ולאום! אל תאשרו את תקנון אגודה שיתופית הדר-עם!
*********************************************************
הנוסח שיוגש: אנו הח"מ פונים לרשם האגודות וליועץ המשפטי לממשלה למנוע אישור התקנון החדש של מושב הדר-עם העומד לאישור בפניכם, ולמנוע הקמת והפעלת וועדות-קבלה במושב הדר-עם (כמקרה בוחן) ובכל המושבים בארץ בכלל .
*********************************************************

למה זה חשוב?

על רקע המאבק הארצי בשחיתות ובחוק הלאום, אנו מעלים את הנושא "ועדות-קבלה-במושבים".

ועדות-קבלה החלו באפלייה על רקע לאום, הוסיפו אפליה על רקע עדתי-תרבותי, וכיום הוסיפו אפליה על רקע מעמד-חברתי-כספי-נדלנ"י (או בכינוי החדש - “מורידי-ערך-נדלנ”י").

כתושב הדר­-עם (ישוב עילית ליד נתניה), לא יוצא לי מהראש המחזה של ההשפלה שעברה, "באופן חוקי", בחורה בת 22 שעמדה לגמרי לבדה, בבית העם במושב הדר­-עם, מול "אסיפה חוקית" של כמה עשרות תושבים ועורך דינם, ועברה "חקירה" של עשרות אנשים, על סמך רכילות מרושעת, על אופי משפחתה, על מצבה הכלכלי, התרבות שלה, ועל רצונה וזכותה לרכוש בית בהדר­-עם.
(טייקון כבד שרכש בית בהדר­-עם, דווקא לא עבר את מסכת ההשפלה הזו...).

כל תושב הדר-עם רשאי לרכוש בית בכל שכונה בעיר הסמוכה נתניה, אבל לא כל תושב נתניה רשאי לרכוש בית בהדר-עם, וזאת כאשר מושב הדר-עם, הוא למעשה 'שכונה צמודה' לנתניה, שאי אפשר להבחין כלל בהבדלים של אנשי הקהילה, מבנים, תעסוקה, עסקי פרנסה, זכויות וחובות אזרחיות, גבולות מוניציפליים ושירותים לקהילה.

שמירת “טוהר המבנה החברתי של הקהילה” הוא נימוק גזעני-כלכלי של בעלי הון-שלטון-אדמת-מדינה, שאין בו אפילו תועלת ברת-השגה, מאחר וכ- 50% מהבתים מושכרים לכל דיכפין, והשוכרים הם לעיתים יותר מ-50% מחברי הקהילה, והם בעלי השפעה וזכויות מלאות ברבדים הקהילתיים והחברתיים והשלטון-המקומי של הקהילה.
לגור ולשלם שכירות לבעלי הון בקהילה – אפשר! אבל לרשום את הבית על שמו – רק אם אנחנו מסכימים...

וועדות הקבלה הן מיצג גזעני-כלכלי-אפרטהייד טהור, של בעלי הון שזכו להיות בעלי בית במגזר הכפרי, כיוון שנולדו ל’אנשים הנכונים’, או הינם בעלי הון רב, או שכמה בעלי-שליטה ברוב קרקעות המדינה, מצאו אותם מתאימים לחתך הגזעי/כלכלי "שלנו".

חתמו עכשיו על עצומה לרשם האגודות השיתופיות וליועץ המשפטי לממשלה, כדי שהם ימנעו אישור חוקי של תקנון אגודה שיתופית הדר-עם, ובו סעיפים הפוגעים קשות, בכבוד האדם וחירותו ובזכויות הקניין, גם של קונים וגם של מוכרים, ויימנעו קיום והפעלת וועדות-קבלה בהדר-עם בפרט, ובכל ישוב בארץ בכלל.

שתפו ברשתות החברתיות בכל הכוח.

איך היא תועבר

זזים יפיקו את הרשימה והרשימה תוגש בדפוס לרשם האגודות השיתופיות וליועץ המשפטי לממשלה, ביחד עם מכתב ערעור המבקש שלא לאשר את תקנון הדר-עם.

עדכונים

2018-12-25 23:43:43 +0200

הגעתם ל-10 חתימות