ברוכים הבאים לזזים בקהילה - מיזם ששם את הכוח לפעול ולשנות בידיים שלכם.
אנחנו יודעים שיש בינינו אלפי א/נשים עם רעיונות נפלאים שישנו לטובה את הקהילות שלנו ואת החברה בה כולנו חיים. כאן תוכלו לקבל את הכלים, הטכנולוגיה, ההדרכה והתמיכה כדי להפוך את הרעיון שלכם לקמפיין מנצח. הנה כמה דברים שחשוב שתדעו:

  • אנחנו מאפשרים לכל אחת ואחד לעשות שימוש בכלים אלה כדי ליזום קמפיין, כל עוד הוא תואם את ערכי הליבה שלנו. כשהצוות שלנו מזהה קמפיין מצוין שהוא דחוף, אסטרטגי או מצליח לעניין ציבור רחב, ניצור אתכם קשר כדי לבדוק יחד איך אנחנו יכולים לעזור לקדם אותו. האתר שלנו פתוח אך ורק לשימוש אישי ולא לשימוש מסחרי ואנחנו לא מאפשרים לקדם כאן מפלגות או מועמדים פוליטיים.
    זה אומר שאם נזהה כאן קמפיין שלא תואם את הערכים שלנו או כל דבר שאינו ראוי (כמו הטרדה, שיימינג, אפליה, הסתה, פגיעה בדמוקרטיה, שימוש לא חוקי ועוד - קראו עוד כאן ), אנחנו שומרים לעצמנו את הזכות להסיר את הקמפיין.
  • לא כל קמפיין מקבל מאתנו את אותה כמות תשומת לב. יש לנו תקציב מצומצם וצוות קטן ועמוס, ונשקיע יותר בקמפיינים שלהערכתנו יכולים להשפיע יותר. אנחנו מבינים את התסכול - גם אנחנו היינו לא פעם במצב שבו נושא שחשוב לנו לא מקבל מספיק תשומת לב, ונעזור במידת האפשר - רק זכרו שהמשאבים שלנו מוגבלים.
  • זכרו שהגודל לא תמיד קובע - לא כל קמפיין צריך לצבור אלפים רבים של חתימות כדי להצליח. בנושאים מקומיים, מספיקה קבוצה קטנה שמפיעילה לחץ יעיל. קמפיינים מקומיים נוטים להיות הכי מתגמלים ומוצלחים, ככה שאל תהססו ללכת על זה, גם אם אתם לא מצליחים לגייס המונים.
  • הערכים שלנו הם תמיכה בזכויות אדם, צדק חברתי, מאבק בכיבוש, הגנת הסביבה, שקיפות שלטונית ותקשורת עצמאית. אנחנו מקדמים זכויות נשים ולהטב״קים ולא נסבול קמפיינים גזעניים, סקסיסטיים או הומופובים באתר שלנו. אם אתם רוצים לטעון ש״אין כזה דבר עם פלסטיני״ או לשלול זכויות מאזרחים במדינה - אנא עשו זאת במקום אחר ולא כאן.
  • אנחנו לא פלטפורמה או מלון להשכרה, אלא יותר כמו בניין משותף. כל אחת ואחד מכם אחראי לדאוג לכך שהקמפיין שלו יעמוד בתנאים ובסטנדרטים של האתר ולהתייחס אחד לשניה באותו האופן שהייתם רוצים שיתייחסו אליכם. זו האחריות של כולנו לבנות כאן תרבות של תמיכה, כבוד וסבלנות. כל מי שינצל את המרחב הזה כדי ללעוג, לבזות או לפגוע במישהי/ו אחר/ת, יתבקש לעזוב.
  • אם יש לכם רעיון לשיפור האתר או שזיהיתם משהו שדורש תיקון, אנחנו רוצים לשמוע, ונדאג לתקן הכל במהירות האפשרית. תהיו סבלנים וזכרו שיש לנו צוות קטנטן... עם הזמן, נוסיף כאן עוד ועוד כלים שימושיים.
  • אנחנו פועלים בישראל, בעברית ובערבית. אם יש לכם רעיון לקמפיין עולמי, אנחנו ממליצים לכם להשתמש באחת הפלטפורמות המתאימות שפועלות בשפה האנגלית. זזים בקהילה הוקמה על-ידי זזים קהילה פועלת: תנועה ציבורית ישראלית-מקומית לשינוי חברתי ופוליטי, כחלק מהחזון שלנו לקדם חברה אזרחית פעילה ודמוקרטיה משתתפת.