אל: אמיר כוכבי, ראש עיריית הוד השרון

מוציאים את הכלים החד פעמיים מגני הילדים!

מוציאים את הכלים החד פעמיים מגני הילדים!

נמאס לך מהחד פעמיים שמזהמים את הסביבה? יש לך עכשיו הזדמנות לשכנע את ראש הרשות המקומית או היער שלך להוביל מהלך להפסקת השימוש בכלים חד פעמיים בגני העירייה.
המשרד להגנת הסביבה מממן התקנת מדיחי כלים בגנים, כל מה שהעירייה צריכה לעשות הוא להתקין אותם. ערים כמו כפר סבא, תל אביב ופרדס חנה-כרכור כבר אימצו את המדיחים והפסיקו לזהם.
הצטרפ.י עכשיו לקול הקורא של המשרד להגנת הסביבה ופעלי למען הפסקת השימוש בכלים חד פעמיים בכל גני הילדים במועצה בראשותך, כן גם בתקופת הקורונה!

למה זה חשוב?

יש לנו הזדמנות פז לשנות את המציאות המזהמת שאנו חיים בה - מהלך זה של הפסקת השימוש בכלים חד"פ החל כבר בשנה שעברה אבל נעצר עקב משבר הקורונה. המשרד להגנת הסביבה יצא השבוע בקול קורא חדש שמספק הזדמנות שניה לכל הערים והרשויות המקומיות והאזוריות שטרם החלו את המעבר או שנעצרו באמצע- להשלים את המעבר לכלים רב פעמיים ולהפסיק לזהם את הסביבה שלנו.

המשרד להגנת הסביבה ציין כי עמדת המשרד היא שבימי שגרה ואף בתקופת הקורונה, השימוש בכלים רב-פעמיים 0שנשטפו בהתאם להוראות משרד הבריאות עדיף על פני השימוש בכלים חד-פעמיים. השימוש בכלים חד פעמיים במערכת החינוך מייצר כמויות אדירות של זבל שאינו מתכלה שנים רבות, פוגע בסביבה, ומחמיר את בעיית פינוי האשפה של ישראל. לפי המשרד להגנת הסביבה, מדובר ב-2,400 טונות פסולת בשנה!

בואו ניקח דוגמא והשראה מעיריות שהצליחו להשלים את המהלך להפסקת השימוש בכלים חד פעמיים לפני פרוץ מגפת הקורונה והן משתמשות כעת בכלים רב פעמיים. כפר סבא, הרצליה, פרדס חנה-כרכור, ורמת השרון הצליחו להוציא את רוב הכלים החד-פעמיים ממוסדות החינוך. אשדוד המשיכה במהלך ההוצאה בזמן המגפה, וכך גם בחולון נמשכת התוכנית להוצאת הכלים כרגיל והחלה התקנת מדיחים בגני הילדים.

אז מי מצטרף.ת למהפכה הירוקה?