אל: חברי כנסת של מרצ

קריאה לחברי הכנסת של מרצ לעמוד לצד הסכם הגרעין עם איראן ונגד מלחמות מיותרות

אנו חיים במזרח התיכון שסוע המלחמות. מפלגת מרצ הייתה תמיד בית פוליטי לאנשים ששבעו מהן.

בשנת 2015 נחתם הסכם הגרעין בין מעצמות המערב לאירן, שמילא עד כה את תפקידו במניעת פיתוח נשק גרעיני איראני ואף יצר מוטיבציה לא לפתח אותו. איראן ומדינות אירופה קיימו את חלקן בו.

למרות קונצנזוס כמעט גמור בין גורמי הביטחון ומומחים שונים בארץ ובחו"ל, ממשלת נתניהו התנגדה להסכם הגרעין הזה, גם כאשר כל הערכותיו של נתניהו שאירן קרובה מאוד לגרעין, התבדו שנה אחר שנה. לאחר היבחרו בחר הנשיא טראמפ לאמץ את המדיניות האנטי-אירנית המסוכנת, להפר חד-צדדית את ההסכם שמונע את התגרענות אירן ולהטיל עליה את הסנקציות שהוסרו כתנאי לאי התחמשות.

כחלק ממדינות התוקפנות של נתניהו וטראמפ, פועלת ארה"ב בימים האחרונים במפרץ, בעקבות מידע מודיעיני לכאורה שהתקבל מישראל, ובעידודה. סכנת ההתלקחות ברורה ומיידית. נזכיר שהמידע המודיעיני שהוביל לפלישה הקודמת לעיראק התגלה כשגוי, מה שלעולם לא יחזיר את החיים שאבדו בזוועות שחוותה המדינה מאז 2003.

אנו, חברי ותומכי מרצ קוראים להנהגה שלנו, ובפרט הח"כים שבחרנו לכנסת:
• לקרוא לבעלת בריתנו, ארה"ב, לשוב להסכם הגרעין, אשר הינו הערובה הכי טובה לבטחון ישראל
• להתייצב ציבורית ובאופן חד-משמעי לצד גורמי האופוזיציה בארה"ב, ובפרט חברינו ב- JStreet, ולצד מדינות אירופה בקריאה זו
• לגנות את מדיניות ממשלת ישראל אשר בניגוד לדעת גורמי ההערכה, פועלת נגד ההסכם
• להתנגד נחרצות וחד-משמעית להשתתפות במלחמת ברירה לא לגיטימית עם אירן

למה זה חשוב?

דווקא בתקופה זו של בוטים ימנים המפיצים פייק ניוז הרסניים, יש למרצ את ההזדמנות להיות הקול השפוי וההגיוני. הקול שזוכר ומזכיר את זוועות הסיבובים הקודמים, את שקרי ממשל נתניהו, את שקרי ממשל בוש, את הפאניקה המהונדסת. הקול שמצביע על האלטרנטיבה הכה ברורה: שלום.